Integracja międzynarodowa przez wymianę wiedzy i doświadczeń

Kilka zdjęć z zakończonego przez nas projektu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Więcej na naszym profilu na Facebooku.

 

hdr

STRAŻACY OSP CHRZELICE ODZNACZENI ZA MIĘDZYNARODOWĄ WSPÓŁPRACĘ

Nie jest tajemnicą, że OSP Chrzelice od ponad dziesięciu lat współpracuje z strażakami z Czech. Wspólnie zrealizowali już kilkadziesiąt projektów, najważniejsze z nich to odrestaurowanie sikawki konnej, uszycie mundurów historycznych, szkolenie kierowców w ośrodku szkoleniowym kierowców samochodów ciężarowych w Ostrawie, szkolenie strażaków w kontenerze pożarowym z prawdziwym ogniem i dymem, szkolenie z ratownictwa technicznego, szkolenie z ratownictwa wodnego, szkolenie z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, szkolenie z obsługi pił spalinowych, ćwiczenia pożaru lasu z udziałem samolotu gaśniczego, ćwiczenia pożaru samochodów i uwalnianie poszkodowanych z pojazdów, zloty sikawek konnych i międzynarodowe turnieje drużyn pożarniczych, kilka wycieczek krajoznawczych do Czech i Polski oraz wiele innych działań kierowanych dla dzieci i młodzieży.

Za tak bogatą aktywność 7 lipca bieżącego roku na uroczystych obchodach jubileuszu 125 lecia istnienia SDH Radslawice z udziałem władz wojewódzkich, samorządowych i związkowych trzech strażaków z OSP Chrzelice otrzymało odznaczenia : druhna Grażyna Dolak i druh Adrian Kamionka odznaczeni zostali brązowym Medalem za Międzynarodową Współpracę a druh Józef Roden otrzymał srebrny Medal za Międzynarodową Współpracę. Ponadto sztandar jednostki z Chrzelic udekorowany został szarfą za wieloletnią współpracę i partnerstwo a druh Andrzej Uliczka otrzymał dyplom uznania Było to miłe i wzniosłe wydarzenie, które niewątpliwie zapisze się w historii OSP Chrzelice.

Następnego dnia strażacy wzięli udział w kolejnym już zlocie sikawek konnych w Czechach.

 

Poznaj swój kraj- kontunuacja

Informujemy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzelicach

w wrześniu 2018 r będzie realizować zadanie publiczne

o tytule „Poznaj swój kraj-kontynuacja”.

Wsparcie na realizację tego zadania zostało udzielone przez

Starostwo Powiatowe w Prudniku.

Integracja międzynarodowa poprzez wymianę wiedzy i integrację

Informujemy , że Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzelicach w okresie od 10.07.2018 r. do 30.09.2018 r. realizuje zadanie publiczne o tytule „ Integracja międzynarodowa poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń”.

Wspólne ćwiczenia strażaków z Czech i Polski z ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy są planowane w dniu 18 sierpnia na akwenie wodnym „Zielona zatoka.” Wsparcie finansowe na realizację tego zadania zostało udzielone przez Zarząd Województwa Opolskiego.

Sport łączy pokolenia

To tytuł zadania publicznego, które OSP Chrzelice zrealizowało 8-9 lipca br. Wsparcia finansowego na realizację tego projektu udzieliło Starostwo Powiatowe w Prudniku. W ramach projektu strażacy i członkowie ich rodzin uczestniczyli w dwudniowym turnieju sportowo pożarniczym w czeskich Radslavicach. Uczestnicy tych wydarzeń rozegrali mecz piłkarski, wzięli udział w zawodach sikawek konnych i w pięcioboju. Zdrowa rywalizacja i wspólne spędzenie czasu w sobotnie i niedzielne popołudnie niewątpliwie było formą kultywowania zdrowego sposobu życia i promocji kultury fizycznej a zarazem dobrym sposobem na zacieśnianie więzi pomiędzy starszym i młodszym pokoleniem. OSP Chrzelice dziękuje Starostwu Powiatowemu w Prudniku za wsparcie w realizacji tego zadania.

Festyn niedzielny

Dożynki w Chrzelicach

Zawody sportowo pożarnicze.

18 maja w miejscowości Ligota Bialska odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Nasza drużyna młodych strażaków zajęła w tej rywalizacji trzecie miejsce. Zarząd OSP Chrzelice gratuluje młodzieży osiągniętych wyników.

28 czerwca w Śmiczu odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze seniorów o puchar burmistrza. Nasze drużyny żeńska i męska zdobyły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Tym samym nasza męska drużyna pożarnicza zakwalifikowała się na zawody powiatowe, które odbyły się 25 czerwca w Dytmarowie. Na tych zawodach zdobyliśmy siódme miejsce.

Rzecznik prasowy OSP

Michał Luty
+48516466375
press(at)ospchrzelice.pl

Statystyki wyjazdów

Jednostka OSP Liczba wyjazdów
Chrzelice 2

Ostatnie wyjazdy

Pompowanie wody w Chrzelicach

Newsletter

Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie, wpisz swój e-mail w pole poniżej.