I Zlot Sikawek Konnych Lubnów 2013

Widać popularnym robi się dbanie i restaurowanie zabytkowych bryczek strażackich, gdyż już kolejna jednostka organizuje zlot sikawek konnych. Tym razem otrzymaliśmy zaproszenie od ochotników z Lubnowa (woj. dolnośląskie).

Dotarliśmy z naszą bryczką na miejsce kilka minut po 13, po przywitaniu z organizatorami oraz ściągnięciu bryczki z auta, zostaliśmy oficjalnie przywitani przez prezesa OSP Lubnów. Osiem przybyłych jednostek zostało przetransportowanych ok. 200 metrów od boiska i w pięknym korowodzie, defiladowym krokiem, z orkiestrą dętą przemaszerowaliśmy na boisko :)

Po występach orkiestry dętej oraz zapoznaniu się z bryczkami z innych jednostek został nam przedstawiony regulamin zawodów i rozpoczęliśmy rywalizację…

Organizatorzy nie próżnowali w wymyślaniu nam konkurencji, największym problemem było przecięcie drzewa ręczną piłą. Niestety ukończyliśmy zawody na bardzo dobrym 8 miejscu (na 8 drużyn )  :) Brak podium w podstawowych zawodach zmotywowały druha Andrzeja Uliczkę do tego stopnia, iż w dodatkowej konkurencji, którą był rzut oszczepem do tarczy (na punkty) zajął I miejsce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rzecznik prasowy OSP

Michał Luty
+48516466375
press(at)ospchrzelice.pl

Statystyki wyjazdów

Jednostka OSP Liczba wyjazdów
Chrzelice 2

Ostatnie wyjazdy

Pompowanie wody w Chrzelicach

Newsletter

Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie, wpisz swój e-mail w pole poniżej.