Komora Dymowa

Jako jedni z pierwszych, nasi strażacy odwiedzili najnowocześniejszą komorę dymową w Polsce. Naszpikowana nowoczesnymi urządzeniami elektronicznymi oraz w pełni monitorowana, dostarcza niesamowitych wrażeń. Na początku jesteśmy sprawdzani na siłowni, szereg ćwiczeni fizycznych w pełnym umundurowaniu oraz z aparatami na plecach jest w stanie nieźle zmęczyć, na szczęście nad naszym bezpieczeństwem czuwa elektroniczny system pomiaru ciśnienia i pulsu, wyniki są stale wyświetlane na specjalnym urządzeniu.
Po zaliczeniu ćwiczeń na siłowni, możemy przystąpić do pokonywania toru przeszkód w komorze przy pełnym zadymieniu.
Komora mieści się w trzech pomieszczeniach, w których panują odmienne warunki. Pierwsze pomieszczenie jest bardzo zadymione, w niektórych momentach nie widać własnych dłoni co bardzo komplikuje sprawne pokonanie przeszkód. Tor (klatka) w której idziemy jest tak wąska, że nawet strażacy o niskim wzroście muszą zdjąć aparaty i pokonywać resztę toru pchając butlę przed sobą.
W drugim pomieszczeniu wcale nie jest łatwiej, mimo braku zadymienia przeszkadza nam wysoka temperatura, w której musimy również pokonywać przeszkody.
Wydaje się, że ostatnie pomieszczenie jest najłatwiejsze do przejścia, bez dymu, bez temperatury ale za to z wymyślnym systemem przeszkód, wymęczeni po pokonaniu poprzednich pomieszczeń i w tej ostatniej fazie ćwiczeń mamy problemy ze sprawnym pokonaniem toru.
Wydawać się może, że nie jest to trudne, jednak po ukończeniu ćwiczenia człowiek jest szczęśliwy, że to już koniec :)

IMG_0217.JPGIMG_0218.JPGIMG_0219.JPGIMG_0220.JPGIMG_0221.JPGIMG_0222.JPGIMG_0225.JPGIMG_0226.JPGIMG_0228.JPGIMG_0229.JPGIMG_0230.JPGIMG_0231.JPGIMG_0232.JPGIMG_0234.JPG

Jedna odpowiedź na „Komora Dymowa

  • Amberly pisze:

    01/02/2012 – 10:23pmMira Iron Maiden, ahora acaba de hacer una falta Jonas. Cortaba contrataque y era amarilla clara. Teniendo una ya, era exspnuiól.No lo han comentado.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rzecznik prasowy OSP

Michał Luty
+48516466375
press(at)ospchrzelice.pl

Statystyki wyjazdów

Jednostka OSP Liczba wyjazdów
Chrzelice 2

Ostatnie wyjazdy

Pompowanie wody w Chrzelicach

Newsletter

Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie, wpisz swój e-mail w pole poniżej.